otomatik-makine-ile-hali-yikama

Otomatik Makine ile Halı Yıkama

Otomatik halı yıkama makinesi yıkama sistemi

Halılar makineye verilmeden önce mutlaka cinsine göre ayrılmalıdır. El dokuma, Nepal, Shaggy, Çin halısı, Floş halılar, Yazlık kaydırmaz halılar, Kilim ve Patchwork halılar kesinlikle halı yıkama makinesinde yıkanmamalıdır.

Otomatik halı yıkama makinesi sadece standart makine halıları için uygundur.

Diğer halılar eski yöntem halı yıkama sistemi ile halılar için ayrılmış özel yıkama alanında yerde yıkanmaları daha uygundur. Kullanılan deterjanlar ve yıkama yöntemleri farklıdır.

Otomatik makine yıkama işlemi

Otomatik halı yıkama makinelerinde yıkanacak halılar makine ilk başlangıç noktasına döner kaydırmaz zemine uç kısımlarından verilerek bantlı sistem halıyı ağır bir şekilde bant üzerinde yürütmektedir.

Makineler su ve deterjan karışımlı tanklardan bağlantılar sayesinde hareketli 40*40 yatay hareketli fırça önlerine gelecek şekilde deterjanı eşit miktarlarda vermektedir.

Bir çok halı yıkama makinesi bantlı sistem olduğundan genel olarak yıkama teknikleri aynıdır.

otomatik-makine-ile-hali-yikama
otomatik-hali-yikama-makinesi-durulama-sistemi

Durulama

Makine boyutuna ve özelliklerine göre 4 fırçadan 16 fırçaya kadar değişik makineler olduğundan ve bant uzunluğu makineye göre değiştiğinden yıkama işlem süresi ortalama 3 – 5 dakika arasındadır.

Deterjan veren bölümün en sonunda halı ebatlarına göre ayarlanan halı enine sağ ve sol yöne doğru hareketli ucu kestamit aparat sayesin bir eski halı yıkama sisteminde olan gelberi benzeri bir sistem ile halıya püskürtme temiz su verilerek durulama işlemi yapılır.

Halı yıkama makinesinin en sonunda bir kişi bant sonuna gelen halıları rulo haline getirerek tamamen işlemi biten halıyı halı sıkma makinesi yerleştirir.

Halı cinsine göre ortalama 3-5 dakika kadar sıkma makinesinde kalan halılar krom askı demirlerine asılarak kurumaya bırakılır.
Bu yöntemde bir halının yıkaması sıkma işlemi dahil ortalama 10 dakikadır.

Otomatik halı yıkama videosu Era111 halı yıkama şampuanı kullanılarak çekilmiştir.

Bir çok halı yıkama firmasına tavsiye ettiğimiz halı yıkama şampuanı ağır kimyasallar olmadığı için makinelerin metal aksamlarına da her hangi bir zarar vermediği kontrollerimiz sonucu kesinleşmiştir.