Halı Yıkama Dernekleri

Halı Yıkama Derneği

Halı yıkama dernekleri halı yıkama sektörünün daha verimli olabilmesi adına kurulmuş derneklerdir. Fakat genel olarak gözlemlediğimizde kuruluş amacı ile alakası olmayan oluşumlar olarak görmekteyiz.

Genellikle marka tanıtımı amaçlı büyük makine üreticileri yada deterjan üretimi yapan firmalarca sadece kendi çıkarları doğrultusunda üyeleri yönlendirmeye çalıştıklarını görmekteyiz.

Yada m2 birim fiyatlarını yükseltmek adına yada dernek başkanlarının firmalarının daha üst seviyelere getirebilme adına yaptıkları oluşumlardır.

Halı Yıkama Derneği Kurulma Amacı

Derneğin öncelikli kurulma amacı halı yıkama sektöründe fiyat politikasını rekabete dayalı olarak değil de verilen hizmet kalitesine göre belirlemektir.

Fazla metrajlar ile halı yıkayıp kalitesiz iş sunan yüzlerce firma daha çok kazanmak adına yıkama maliyetlerini daha da kısarak sektörün olumsuz olarak etkilenmesine sebep olmaktadırlar.

Fakat günümüzde ki bir çok halı yıkama dernekleri giriş yazımızdaki yönetim kadroları yüzünden üyeleri potansiyel müşteri olarak gördüklerinden halı yıkamanın geliştirilmesi pek de umurlarında olmadığı görülmüştür.

halı yıkama dernekleri

İlk Halı Yıkama Derneği

İlk halı yıkama derneği oluşumu İzmir de başlamıştır. 2000 li yıllarda bir çok halı yıkama firmasını ziyaret ederek olumsuz örnek olarak gösterilen oto yıkama firmalarının halı yıkaması ile gelişen olaylar zinciridir.

Meslek ile alakalı kişilerin öncülük ettiği dernek oluşumu o yıllarda artan oto yıkamacıların da halı yıkamasını önlemek adına başlatılan çalışmalar yıl 2019 meyvelerini vermiştir.

Nasıl mı? Makine imalatçıları bahsedilen oto yıkamacılara da makinelerini satmışlardır. Onlar adına başarılı bir çalışmadır. Meslek ölmüştür.

Dernek Nasıl Olmalıydı?

Dernek halı yıkama işini meslek olarak gören kişileri bir araya getirerek halı yıkamanın daha kaliteli yapıla bilmesi adına çalışmalar yapmalıydı.

Yıkama konusunda bilgi eksikliklerini gidermeliydi. Halılar konusunda bilgiler verilerek yeni üretilen halıların nasıl yıkanabileceği konusunda çalışmalar yaparak yıkanması uygun olmayan halıları tespit edilebilirdi.

Belirli aralıklar ile firmalar kontrol edilerek standart yıkama kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda denetimler yapılmalıydı.

Güvenilir Halı Yıkama Firmaları Sunmak

Sitemiz dernek oluşumlarının sonuçlarını gördüğünden bağımsız olarak ilk etap da İzmir olmak üzere tüm halı yıkamacıları bağımsız olarak denetleyecektir. Sektörün eskilerinden olduğumuzdan bilgilerimiz doğrultusunda firmaları yönlendirerek gerekli desteği sunmayı hedefliyoruz.

Kaliteli halı yıkama firmaları ve Güvenilir halı yıkama firmaları ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışan tüm firmaları sizler için tavsiye firmalar olarak sunacağız.

Bazı dernekler de gördüğümüz sorun da daha çok kar elde etmek amaçlı kurulmuş olmalarıdır. Bu dernekler sadece halı yıkama firmalarından oluşmakta ve hizmet kalitesini yükseltmek yerine dernek kurup düşük kalite hizmet ile yüksek fiyatlara halı yıkamak olmuştur.

Dernek kelimesinin açılımında bu var tabi ‘ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere oluşturulan topluluklar ‘ fakat düşünce kar odaklı olunca işler değişiyor.

Sadece dernek üyesi olunca daha iyi hizmet sunuluyor kavramı tabi kide yanlıştır.